Šafář v červenci 2006 pozval na chatu v Pňovanech na Plzeňsku sedmnáctiletého mladíka, se kterým se domluvil na opravě sprchy. Společně se Šafářovou manželkou se pak všichni tři začali oddávat sexuálním hrátkám. Padesátikilového mladíka pak po rozepři Šafář udeřil a podle obžaloby se jej pokusil uškrtit gumovým škrtidlem. To povolil ve chvíli, kdy mladík padl do bezvědomí. Když se probral, z chaty utekl, a zbitého a zkrváceného jej objevil náhodný chodec, který přivolal pomoc.

U soudu v pondělí poprvé vypověděla Šafářova žena, která mluvit doposud odmítala. Uvedla, že muž za ní po dvoudenním flámu přijel na chatu, poté se objevil i mladík, který měl opravit sprchu. „Trochu jsme se začali bavit, popíjeli jsme alkohol a pak jsme si pustili nějaké erotické kazety a došlo k sexuálním hrátkám,“ uvedla Šafářová s tím, že s manželem si občas oživili intimní život přizváním i jiných párů.

Dále hovořila o tom, že oba muži se poté začali hádat a její manžel mladíka udeřil. „Viděla jsem, že má něco v puse,“ řekla před soudem a dodala, že dnes už ví, že to bylo gumové škrtidlo. Po manželovi žádala, ať ji okamžitě odveze domů, což prý udělal. Více na chatě nebyla.

Šafář se pondělního jednání nezúčastnil. Soud zřejmě v úterý ve věci rozhodne.