Ve středu ráno byl v ranních hodinách sedmaosmdesátiletý muž z Chválenic na zahrádce u svého domu, přičemž si nechal otevřené dveře u zadního vchodu. Když se vracel zpět do domu, zahlédl na chodbě cizího muže, který mu sdělil, že mu jde vrátit přeplatek za odběr elektrické energie. Senior vyzval tohoto muže, aby zůstal na chodbě, ale on jej následoval do kuchyně, kde chtěl po důchodci předložit jeho občanský průkaz.

Dále podvodník seniorovi sdělil, že jeho přeplatek činí 4000 korun, ale on má s sebou pouze bankovku v hodnotě 5000 korun, čili potřebuje vrátit nazpět. V tom okamžiku, kdy poškozený začal vyndávat peníze ze své peněženky, vstoupila do místnosti cizí žena, která mu prý nesla přeplatek za vodu. Tomu se však senior podivil, neboť má svou vlastní studnu.

Podvodníci v rychlosti sebrali důchodci finanční hotovost v celkové výši 8 000 korun a z domu utekli. Senior pak ještě zahlédl, že od domu odjíždí tmavé větší vozidlo.

Podvodník je následujícího popisu:
- muž ve věku přibližně 35 let
- vysoký asi 185cm
- silnější postava
- krátké vlasy se světlými odstíny (jako melírované)
- na sobě měl světlé kalhoty a pravděpodobně bílou košili s dlouhým rukávem
- hovořil česky se zvláštním přízvukem
Podvodnice je následujícího popisu:
- žena ve věku přibližně 35 let
- vysoká asi 160-165cm
- plnoštíhlá postava
- světlé vlasy dlouhé na krk

Policisté uvítají jakékoliv informace, které by se týkaly těchto dvou osob, které se 16. července okolo 9. hod. ranní pohybovaly v obci Chválenice na jižním Plzeňsku, na bezplatném telefonním čísle 158 či na jakékoliv policejní služebně.