Je obviněný z vraždy pětadvacetiletého mladého muže, jehož tělo našel 15. září houbař v lese u Kornatic na Rokycansku. Informaci uvedl soudce Boris Valový. Obviněný se při výslechu na policii k vraždě přiznal, uvedlo ve čtvrtek Krajské státní zastupitelství v Plzni.

Obviněného muže police zadržela ve středu v domě v Tymákově (více čtěte ZDE). Jeho totožnost kriminalisté oficiálně nepotvrdili, je to ale Jaroslav Hrdlička, jehož mladší bratr Vojtěch si odpykává devatenáctiletý trest za loňskou brutální vraždu otce a nevlastní matky obou bratrů. Spáchal ji ve stejném domě, v němž tento týden policie zadržela staršího z bratrů. Dům, kde zadržený muž provozoval truhlářství, policisté důkladně prohledali a ze dvora odvezli bílou dodávku, s níž obviněný jezdil. Pětadvacetiletý zavražděný muž totiž podle dřívějšího vyjádření policie nezemřel v lese u Kornatic, kde jeho tělo objevil houbař. Kornatice a Tymákov jsou od sebe vzdálené osm kilometrů. Podle neoficiálních informací byl zavražděný mladý muž přítelem jedné z adoptovaných dcer loni zavražděného manželského páru.

K motivu vraždy policie nic neřekla. Nespecifikovala ani, jakým způsobem zavražděný muž zemřel. V obci, kterou druhá vražda v rodině zaskočila a šokovala, se objevila řada spekulací.

Pětadvacetiletý Vojtěch Hrdlička loni v červenci přišel uprostřed noci do domku a zaútočil na spící manžele. Padesátiletému otci zasadil ostřím sekery velkou silou 16 ran, o čtyři roky mladší nevlastní matce sedm.

Motivem byl dlouhodobý konflikt obou bratrů s rodiči, kteří je prý celé dětství vystavovali fyzickému i psychickému týrání. Bezprostředním impulzem k vraždě byla obava o osud malého synovce Vojtěcha Hrdličky. Oba bratři u soudu řekli, že otec a macecha je celé dětství vystavovali týrání a ponižování. Krutě se prý chovali zejména ke dvěma dívkám, které měli v pěstounské péči. Sestry prý bili často až do krve. Oba podsadití muži vypovídali o rodinných poměrech v slzách a rozrušení.

Jaroslav u soudu řekl, že druhý den po vraždě se mu bratr přiznal. On ho ale neudal a kryl ho. Vojtěcha policie zadržela až v září.