Přímo na místě se jim podařilo zadržet šestadvacetiletého muže z Děčínska. Při vyšetřování vyšlo najevo, že má na svědomí dalších osm skutků. „Policisté jej stíhají pro pokračující přečiny porušování domovní svobody, krádeží zčásti dokonaných, zčásti ve stadiu pokusu, kterých se dopouštěl buď sólo nebo ve formě spolupachatelství. Navíc má na kontě i poškození cizí věci,” vyjmenovala mužovy prohřešky proti zákonu Martina Korandová, mluvčí plzeňských policistů.

Sérii krádeží vloupáním odstartoval tím, že v noci z 18. na 19. říjen vnikl do domu na náměstí Generála Píky. „Poškodil dveře u jedné z kójí, ze které odcizil dvě horská kola. Z dalších dvou sklepů ukradl různé elektrické nářadí a další horské kolo i s příslušenstvím. Lup se mu ale zdál zřejmě malý, a tak ještě vypáčil zámek u dalších společných místností domu, ve kterých měli majitelé bytů schované zesilovače, reproduktory, autorádio a energetické nápoje,” popsala první z mužových vloupání Korandová.

O dva dny později řádil v domě v Úslavské ulici, kde poškodil petlici jedné ze sklepních kójí, ale dovnitř se nedostal. Když se snažil vylomit další, vyrušila ho jedna z nájemnic a s prázdnou utekl.

Tímto nezdarem se ovšem nenechal odradit, a v krádežích pokračoval. V listopadu opět s prázdnou odešel z domu v ulici V Bezinkách. V Sousedské ulici se ovšem napakoval jídlem. Odcizil kompoty, rybí konzervy a rajský protlak. Téhož dne stihl ještě navštívit dům v ulici Na Dlouhých, kde sice vnikl do sklepa, nic se mu ale ukrást nepodařilo. O dva vchody vedle rozlomil zámky 40 kójí, ale opět nic neodcizil. „V prosinci v domě ve Vstupní ulici odcizil šest lahví alkoholu, balík piva a limonád, nářadí a horské kolo. Za dobu, kdy řádil v plzeňských sklepích, způsobil škodu za více než 164 tisíce korun,” dodala Korandová.