"Včerejšího dne krátce před půlnocí jsme přijali oznámení o nálezu muže bez známek života v plzeňské městské části Bory. Při ohledání koronerem byly zjištěny na těle zemřelého muže známky cizího zavinění," přiblížila policejní mluvčí Pavla Burešová. "Případ si tedy převzali krajští kriminalisté, kteří ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu vraždy a nařídili provedení soudní pitvy."

Na místo vyjížděla i záchranná služba, která ale už muži nemohla pomoci. „Byli jsme voláni k muži v bezvědomí, který se nacházel v hustém travnatém porostu. Lékařka na místě konstatovala jisté známky smrti. Protože nemohla vyloučit cizí zavinění, s tělem nijak nemanipulovala a přenechala další ohledání na koronerovi a kriminalistech,“ řekla Deníku krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Mária Svobodová.

Ilustrační foto.
Lékař ze záchranky odmítl poslat pacientovi sanitu, muž bez pomoci zemřel

Policie zatím neví, kdo se stal obětí vraždy. "Bližší informace z taktického hlediska, tedy s ohledem na to, aby nedošlo ke zmaření skutečností důležitých pro trestní řízení, není možné v tuto chvíli k případu poskytnout," dodala mluvčí.

Zdroj: Deník/Lenka Prokšová