„Do herny jsem přijel brzy ráno. Volala mi barmanka, že tam není dostatek hotovosti k vyplácení výher. A to je v téhle branži základ,“ řekl u soudu majitel baru, který vypovídal jako svědek. Když přijel na místo, zahrál si automat také. Při hře jej vyrušila žena a požádala ho, jestli si na něho může dát pití. „Těchhle existencí se chci vždycky zbavit, a tak jsem řekl obsluze, ať jí dá jedno pivo na mě,“ podotkl svědek. Žena na něj však stále naléhala a vyprávěla mu, jak se dostala do problémů a že v kasínu prohrála plno peněz a nemůže jít domů. „Ptala se mě, jestli nevím o někom, kdo by jí půjčil, že nemůže jít bez peněz domů, že by ji ten její zabil,“ dodal majitel herny. Poradil jí, komu má zavolat. Ona však odvětila, že prohrála i telefon. Pak mu řekla, že se znají přes jeho matku. Že se viděli jednou v kasínu. „Vzpomněl jsem si, ke komu ta dotyčná patří, a jelikož jsem na automatech dost vyhrál, dal jsem jí peníze na telefon,“ vypověděl u soudu.

Žena pak zavolala na číslo kvůli půjčce a domluvila se, že v baru počká. Provozovatel mezitím odjel domů spát. Vypnul si mobilní telefon, aby měl klid. Když se kolem jedenácté probudil a zapnul telefon, měl několik zmeškaných hovorů a zprávu od barmanky, že byla přepadena a přišla o padesát tisíc korun. Ihned vyjel na místo, kde byla také přítomna policie. Od té se dozvěděl, že to byla právě obžalovaná, kdo hernu přepadl s nožem a donutil barmanku vydat peníze. „Hned potom jsem volal její matce, aby peníze vrátila, a že když to udělá, tak stáhnu trestní oznámení. Ale nic nevrátili, “ dodal poškozený.

Problém je, že v herně byl mimo provoz kamerový systém kvůli přestavbě kanceláří, a tak kamery nikoho nezaznamenaly. V podezření je tak i barmanka. „Vyhodil jsem ji, protože tam za ní chodili feťáci a takové podezřelé existence a to já nestrpím,“ řekl svědek.

Jestli je obžalovaná vinna, by tak měl Okresní soud Plzeň–město rozhodnout čtrnáctého března.