Poté, co o události informoval server Novinky.cz, plzeňští policisté uvedli, že muž ženě svázal ruce, přelepil ústa a znásilnil ji. Způsobil jí řezné zranění a vyhrožoval smrtí. „Pak dívku zabalil do pytle, shodil ze srázu do lesa a z místa odešel. Dívce, která předstírala smrt, čímž si pravděpodobně zachránila život, se podařilo dostal z místa pryč a zavolat si zdravotnickou záchrannou službu. Ta nás okamžitě o případu informovala, uvedla policejní mluvčí Michaela Raindlová.

Zdroj: Youtube

Policistům se podezřelého osmnáctiletého muže, údajně cizince, podařilo do pár hodin vypátrat, zadržet a ve čtvrtek obvinit. Zahájili jeho trestní řízení a obvinili jej ze spáchání trestného činu vraždy spáchaného ve stádiu pokusu a trestného činu znásilnění.

Návrh na vazbu

Podle zatím zjištěných skutečností vylákal muž dívku na procházku kolem řeky. „S tím, že po cestě odnese nějaké věci svému známému. Jelikož se dívka s mužem po určitou dobu znala, souhlasila. Po chvíli změnil muž směr a nečekaně se vydal do nedalekého lesíku,“ přiblížila Raindlová dění, po němž následovalo výše zmíněné brutální napadení. Ze strany policie bude rovněž podán podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby.

K události se na sociálních sítích vyjádřil i primátor Plzně Roman Zarzycký. „Dívky je mi obrovsky líto. Jako otec stejně staré dcery si ani nedokážu představit, jakým peklem musela projít. Takový čin nemá žádné ospravedlnění a ani ten nejtvrdší trest nebude pro pachatele dostatečný,“  uvedl Zarzycký. „Nedošlo jen k ublížení na zdraví, ale i k psychické újmě, kterou si dívka ponese celý život. Doufám, že bude silná a přes celou věc se v rámci možností co nejdříve překlene. Je na místě poděkovat Policii ČR a doufat, že spravedlnost si pachatele ještě najde. Myslím na celou rodinu," dodal primátor.