Policie upřesnila, že jedenapadesátiletý muž byl zavražděn v Praze a do západních Čech poté pachateli převezen. Okresní soud v Tachově v pátek rozhodl o vazbě pro tři obviněné z vraždy, mezi nimiž je dle informací Deníku i exmanželka mrtvého. "Všichni tři obvinění odmítli cokoliv k případu vypovídat," uvedl státní zástupce Jakub Kubias.

Plzeňští kriminalisté s pražskými kolegy na případu usilovně pracovali a po dvou týdnech měli podezřelé. „Dva muže a jednu ženu dne 18. října zadržela plzeňská a pražská zásahová jednotka v Praze a v Kralupech nad Vltavou. Kriminalisté zahájili trestní stíhání čtyřicetileté ženy, třiačtyřicetiletého muže a jednatřicetiletého muže, které obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu vražda. Toho se měli dopustit tím, že po předchozí společné domluvě poškozeného vylákali do bytu v Praze, kde ho brutálně napadli a způsobili mu zranění, v důsledku kterých na místě zemřel,“ informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Brožová. Přesný způsob úmrtí neupřesnila, ale podle informací Deníku nebyl muž zastřelen, jak tvrdila některá média.

Zdroj: Youtube

Mrtvého se pokusila trojice pachatelů odstranit ve stylu devadesátek. Tělo naložili do osobního automobilu a odjeli s ním do lesního porostu na Tachovsku, kde vozidlo i s tělem zapálili. „Motivem činu mělo být získání finančního profitu z následného dědictví po poškozeném,“ uvedla Brožová.

Obecní úřad v Myslince
Napřed otrávení psi, pak smrt starosty. Vesnice je v šoku z vraždy

Holmik byl bohatý podnikatel, který dříve působil na vysokém manažerském postu ve významné firmě. Jak již Deník informoval, smrt oblíbeného starosty vesničku šokovala, byl tam velmi oblíben.