Utrpení chlapce začalo v jeho pouhých čtyřech letech a trvalo dlouhé tři roky. „V době, kdy měla společně se svým druhem v péči jeho nezletilého syna, chlapce v přesně nezjištěném počtu případů zavřela do kumbálu a nechala ho tam, až se počural a pokakal. Výkaly a moč ho pak přinutila po sobě uklidit. V jednom případě mu lepicí páskou zalepila oči a pusu a přivázala mu ruce a nohy k posteli, až ho to bolelo. V jednom případě ho zabalila do černého gumového pytle, do pusy mu dala tzv. Venušiny kuličky, na hlavu mu dala plynovou masku,“ popsal v rozsudku předseda senátu Tomáš Mahr. Dodal, že žena ve snaze uspokojit svůj pohlavní pud také dítě různými způsoby znásilňovala.

Zdroj: Deník/Milan Kilián

Soud Markétu V., jejíž jméno ani tvář ze zákona nelze zveřejnit, poslal za vydírání a znásilnění na čtyři roky do věznice s ostrahou. Musí také zaplatit odškodné ve výši 250 tisíc korun poškozenému a 50 tisíc korun jeho matce. Verdikt není pravomocný, obhájci obžalované se na místě odvolali. Případ se tak dostane před Vrchní soud v Praze.

A to již potřetí, neboť celá kauza už připomíná tenis mezi Plzní a Prahou. Nelétá ovšem míček, nýbrž soudní rozhodnutí. První rozsudek ve věci zazněl již předloni v říjnu, kdy Krajský soud v Plzni potrestal Markétu V. pětiletým nepodmíněným trestem. Následovalo odvolání k Vrchnímu soudu v Praze, který původní rozsudek zrušil a případ vrátil k projednání zpět do Plzně. Tamní soud vloni v květnu vynesl nový rozsudek, kde původní trest zmírnil na 4,5 roku, tedy pod zákonnou hranici trestní sazby. Po dalším odvolání věc opět řešil Vrchní soud, který ji zase vrátil do Plzně, a tak nyní zazněl rozsudek již třetí, znovu nižší, ale opět ne konečný.

V. Z., obžalovaný ze znásilnění dítěte a dalších trestných činů, u Krajského soudu v Plzni.
Otřesné. Nemocné dítě 'léčil' pervitinem, omámené ho měl navíc zneužívat

Obžalovaná při předchozích soudních líčeních téměř vše z obžaloby popřela, přiznala jen, že pořídila snímky, kde je dítě zabaleno v černém pytli, má v ústech Venušiny kuličky a podobně. „Než abych ho bila, chtěla jsem ho zklidnit. Měla to být forma trestu, dnes už vím, že špatná,“ řekla. Fotky prý pořídila, kdyby chlapec opět zlobil.

Podle známého sexuologa Petra Weisse nebyla u Markéty V. zjištěna žádná duševní porucha ani žádná sexuální deviace. Soudní znalkyně Karolína Malá, která posuzovala poškozeného chlapce, uvedla, že je věrohodný. Nemohl být podle ní naveden žádnou osobou, neboť by si vzhledem k věku nebyl schopen tyto věci zapamatovat a takto obšírně je reprodukovat.