Obviněný muž tentokrát napadl 28letou ženu. Na krk jí nejprve zezadu přiložil klacek, kterým ji škrtil, a potom ji povalil na zem. „Žena se aktivně bránila, muži hodila do obličeje hlínu, čímž se nejspíš zachránila. Agresor byl dezorientovaný a poškozenou pustil. Ta z místa následně utekla a věc ihned oznámila na nejbližší obvodní oddělení,“ popsala policejní mluvčí Michaela Raindlová.

Muž pak z místa odjel na malotraktoru, který měl připravený na odvoz dřeva, dlouho ale na svobodě nepobyl. „Díky výborné operativní činnosti policistů z obvodního oddělení Plzeň 2 a policistů ze služby kriminální policie a vyšetřování Městského ředitelství policie Plzeň a dále na základě výpovědi náhodných svědků, se podařilo obviněného muže během dvou dnů vypátrat,“ dodala mluvčí.

Gabriel B. u Krajského soudu v Plzni.
Poslala mu fotku v kalhotkách, ze života jí udělal peklo. Vyděrač jde za mříže

Později policie uvedla, že se obviněný muž už dříve znásilnění dopustil. „Muž byl před několika málo lety propuštěn z výkonu trestu, ve kterém byl mj. za to, že znásilnil tři ženy a u jedné nezletilé se o to pokusil. Abychom zabránili šíření různých dezinformací, tak podotýkáme, že se nejedná o cizince," sdělila policie na svém twitterovém profilu.