„Během kontroly nenasvědčovalo nic tomu, že by mohlo jít o dosti neukázněného řidiče, ačkoliv se všemožně vymlouval na to, že všechny doklady zapomněl doma,“ uvedla mluvčí strážníků Jana Pužmanová.

| Video: Youtube

Vše se ale během chvíle změnilo. Když hlídka při ověřování potřebných údajů zjistila, že za volant sedl bez toho, aniž by vůbec někdy vlastnil řidičský průkaz, sešlápl muž plynový pedál a začal ujíždět po Americké ulici směrem na Wilsonův most. Strážníci okamžitě naskočili do služebního auta a začali jej pronásledovat. Na Denisově nábřeží muž auto odstavil uprostřed vozovky a dal se na úprk přes lávku. Cestou se snažil i skrývat, ale nakonec to pro něj nedopadlo dobře.

Hlídky v okolí měly už k dispozici jeho zevrubný popis, navíc jeho zběsilý útěk byl velmi nápadný i některým kolemjdoucím. „Strážníci ho nakonec zahlédli schouleného za zděným plotem domu v ulici U Zvonu. I tak ale ‚hru na schovávanou‘ nechtěl vzdát a znovu se rozhodl vzít nohy na ramena. Po pár desítkách metrů byl však strážníky dostižen a záhy skončil s želízky na rukou,“ dodala k honičce Pužmanová.

Jednatřicetiletého muže, který má až do listopadu 2026 vysloven zákaz řízení, si pak k šetření převzali policisté ČR.