Trpěl totiž vrozeným onemocněním cév, které vedlo ke krvácení do mozku. Mladíky tak nebylo možné obvinit z úmyslu muže zabít. „Podle předběžné zprávy ze soudního lékařství byl bezprostřední příčinou úmrtí krevní výron. Fyzický útok nevedl přímo ke smrti poškozeného. Mnohdy taková krvácení totiž nastávají nejen jako následek traumatu, nýbrž i jako následek primárních chorobných změn,“ vysvětlila policejní mluvčí Dagmar Brožová. 

Mladíci ve věku 17, 19, 20 a 23 let napadli svého krajana v neděli před druhou hodinou ranní na pánských toaletách po předchozí slovní rozepři, kdy do něj mlátili i kopali. „Poškozený upadl do bezvědomí, na místo se dostavila zdravotnická záchranná služba, která prováděla resuscitaci s následným převozem do nemocnice, kde poškozený zemřel. Z důvodu většího množství osob a k udržení veřejného pořádku bylo na místo vysláno několik policejních hlídek,“ popsala dění Brožová.

Zdeněk H. u Okresního soudu Plzeň-město.
Policie navrhla obžalovat muže podezřelého ze zbití dvou Ukrajinek v Plasích

Policisté po rozsáhlém prověřování a výslechu přítomných osob podezřelé zadrželi. Mladíci jsou stíháni na svobodě, třem z nich hrozí trest odnětí svobody až na tři roky, mladistvému pak trest poloviční.