Pechová měla v plzeňské personální agentuře na starosti nasazování lidí do směn a obdobné úkoly. Po třech letech dala výpověď a od června 2020 nastoupila u konkurence na funkci koordinátorky a HR specialistky. Podle obžaloby tam ale nepřišla s prázdnýma rukama. „Neoprávněně zkopírovala z počítačového systému zaměstnavatele, k němuž měla zřízený přístup, databázové soubory obsahující kontaktní údaje nejméně 657 agenturních pracovníků a kandidátů na pozice agenturních pracovníků, které představují důležité know how a obchodní tajemství zaměstnavatele, a tato data v úmyslu užít je v novém zaměstnání odeslala ze svého pracovního emailu na svůj soukromý email či na soukromý svého tehdejšího spolupracovníka,“ popsala v obžalobě státní zástupkyně. Dodala, že po přestupu Pechová kontaktovala minimálně tři pracovnice své původní agentury, a to se záměrem získat je jako agenturní pracovníky pro nového zaměstnavatele.

Dino N. (25), který v Plachého ulici v Plzni surově zavraždil svoji matku, byl vzat do vazby.
Vrah matky se chtěl oběsit, zachráněn byl na poslední chvíli. Už je ve vězení

Pechová, která žije na Plzni-jihu, od počátku vinu odmítala. V průběhu výslechu připustila, že maily i se soubory sobě či kolegovi skutečně odeslala, ovšem tvrdila, že to nebylo kvůli seznamu pracovníků, nýbrž kvůli tomu, jak byly tabulky nastaveny. „Šlo mi o jejich formátování, které já si neumím nastavit. Říkala jsem si, že by se mi to mohlo hodit. Poslala jsme si jich víc, protože byla každá jiná,“ hájila se Pechová. Přiznala, že kontaktovala několik pracovnic své bývalé agentury, hájila se ale tím, že si s nimi chtěla sednout na kávu. Po dalších dotazech ale připustila, že když je kontaktovala, chtěla jim poskytnout pracovní nabídky.

Za neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací a za porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi hrozil obžalované až čtyřletý nepodmíněný trest, vyvázla ale s mnohem mírnějším verdiktem. Soudkyně jí uložila šestiměsíční trest, který byl podmíněně odložen na zkušební dobu jednoho roku, a zároveň peněžitý trest ve výši 12 tisíc korun. Odvolací krajský soud oba tresty potvrdil.