„Poprvé, den před koncem roku, se muž vloupal do bytu v Doudlevecké ulici. Z obývací stěny tam odcizil třicet tisíc korun. Hned po Novém roce, pátého ledna navštívil jeden z bytů ve Veleslavínově ulici, odkud si odnesl dvacet tisíc korun v hotovosti,“ informovala nás mluvčí plzeňských policistů Simona Čejková.

Na chvilku si dal zloděj pohov, ale očividně jej prsty svrběly. Úřadovat znovu začal až koncem ledna. A to ve velkém. Ten den si totiž vyhlédl hned tři byty. Jenže malá chybička se vloudila. „Dva z bytů, které ten den navštívil, byly neobývané, tak v nich ani neměl co odcizit,“ řekla mluvčí.

Ve třetím už si ale přišel na své. Z jednoho bytu v ulici Bedřicha Smetany si odnesl věci za více než pětadvacet tisíc korun. „Sedmačtyřicetiletá uživatelka na seznamu odcizených věcí uvedla notebook, osm tisíc korun a různé šperky, jako prsteny, řetízky či náušnice. Věci poté prodal a peníze použil pro vlastní potřebu,“ uvedla k tomuto případu Čejková.

O dva dny později mu do oka padl byt v Solní ulici. Tady jeho lup nebyl tak úspěšný, jak asi předpokládal, protože si s sebou odnášel „pouze“ notebook za pět tisíc korun.

Týden nato se vrátil opět do Veleslavínovy ulice, kde úřadoval začátkem ledna. Jenže tentokrát s výsledkem, se kterým nepočítal ani v nejhorších snech. „Jeden byt byl prázdný, a tak odešel s nepořízenou. V druhém bytě jej vyrušila uživatelka, která uslyšela hluk a šla se podívat, co se děje,“ vysvětlila mluvčí, proč mu ten den pšenka nekvetla.

Chuť si tak spravil hned další den. To si z Anglického nábřeží odnesl dva notebooky, paměťový disk, láhev s alkoholem a sportovní tašku, tedy věci celkem za necelých dvacet tisíc korun. Jenže z věcí se neradoval moc dlouho. Šel s nimi totiž do baru, kde mu je odcizil zatím neznámý zloděj.

Aby si kalich hořkosti vypil až do dna, začala se v té době o něj usilovně zajímat policie. „Podle všech indicií vyšlo najevo, že tento muž stojí za vykrádáním zmíněných bytů,“ dodala mluvčí.

Plzeňan není pro policisty žádným nováčkem. Má totiž za sebou bohatou kriminální minulost. A kvůli ní také se v současné době na svět dívá skrze mříže vazební cely.