Muž, v minulosti opakovaně odsouzený za pedofilii, si na sociálních sítích hrál na třináctiletého kluka. Lákal erotické snímky a videa z mladičkých školaček a pak je drsně vydíral a nutil k zasílání dalších fotografií. Navíc na ně sexuálně útočil, na erotické hrátky lákal i desetiletou holčičku.

Michal H., jehož tvář ani celé jméno nesmí redakce zveřejnit, byl v minulosti už čtyřikrát odsouzen pro sexuální delikty. Ač byl v podmínce, pod dohledem probačního úředníka a dokonce se coby pedofil podroboval ambulantnímu sexuologickému léčení, přes různé sociální sítě kontaktoval v letech 2020 a 2021 postupně tři školačky ve věku 10, 11 a 14 let.

I když tento pedofil dobře věděl, kolik dívkám je, lákal z nich jejich nahé fotografie a videa. Úspěšně, děvčata mu poslala různě odvážné snímky, neváhala odhalit ani to nejintimnější. Když ale pak školačky odmítly posílat další fotografie či videa, měl se Michal H. uchýlit k vydírání. „Obžalovaný začal poškozené vyhrožovat, že pokud mu nezašle další své fotografie a videa, tak její dříve zaslanou fotografii zveřejní na sociálních sítích a na sociálce,“ popsal jeden z případů státní zástupce s tím, že vyděšenou školačku tak obžalovaný přiměl k zaslání dalších fotografií a videí, kde je nahá.

Při prohlídkách celníci zajistili v Plzni stovku různých výrobků, u kterých je podezření, že obsahují slonovinu.
Celníci odhalili v Plzni další nelegální kšefty se slonovinou

Další dívce Michal H. vyhrožoval, že její erotické snímky pošle na policii i jinam. Deviant dětem navrhoval také osobní setkání, např. desetileté holčičce psal, že ji miluje a přijede za ní. Popsal, co si navzájem budou dělat s 'pipkou a ptáčkem' a že jí dá peníze.

Před plzeňským soudem muž malé postavy doznal vinu jen částečně. „Přiznávám se k tomu, že jsem s těmi dívkami komunikoval, že mi posílaly erotické fotografie. Věděl jsem, kolik je jim let. Vše bylo ale z obou stran dobrovolné,“ tvrdil.

Podle znalců trpí sexuální deviací, konkrétně hebefilií, což je jedna z variant pedofilie. Jeho rozpoznávací schopnosti byly zachovány, ale ovládací byly podstatně sníženy. Odborníci také uvedli, že je nebezpečný pro společnost a je nutná jeho ústavní léčba.

Plzeňský soud uložil Michalu H. pětiletý nepodmíněný trest. Dále mu nařídil ústavní sexuologickou léčbu a povinnost uhradit jedné z obětí nemajetkovou újmu ve výši 100 tisíc korun. Předseda soudního senátu Jan Špeta v odůvodnění uvedl, že na jednu stranu je nutné přihlédnout k tomu, že čin spáchal ve stavu zmenšené příčetnosti, na druhou ale jde o speciálního recidivistu, který byl za obdobné delikty opakovaně trestán a trestné činnosti se dopustil v podmínce a navíc v době, kdy se léčil. Přitom lhal lékařům. „Říkal jste, že to byla virtuální realita, ale to je film Avatar, ne tohle. Ty dívky jsou skutečné, z masa a kostí,“ řekl Špeta obžalovanému a připomněl, jaké psychické útrapy školačkám způsobil.

Ilustrační snímek.
Sadistický vězeň z Chánova opět napadl dozorce. Zranil dva bachaře na Borech

Proti verdiktu se odvolal nejen obžalovaný, ale i poškozená. Vrchní soud v Praze však ponechal plzeňský rozsudek beze změny, s jedinou výjimkou. Jak Deníku potvrdila mluvčí VS Praha Kateřina Kolářová, Michal H. je nově povinen zaplatit poškozené na náhradě nemajetkové újmy v penězích za způsobené duševní útrapy částku 50 000 Kč. „Poškozená byla se zbytkem svého uplatněného nároku odkázána na řízení ve věcech občanskoprávních,“ uzavřela mluvčí.