Muž, který byl pod silným vlivem drog, v neděli 12. ledna odpoledne postupně napadl několik lidí. Nejprve jako nezvaný návštěvník vstoupil na pozemek u jedné z chat. „Přistoupil k majiteli a v úmyslu získat majetkový prospěch mu prošacoval kapsy. Majitel následně odešel do domku, kde chtěl zavolat policii, ale obviněný ho uvnitř zamkl. Ze zahrady si vzal lopatu, kterou rozbil okno domku, lopatu přitom zlomil a z pozemku odešel,“ popsala ve čtvrtek první část jednání policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Od chaty muž odešel i se zlomenou lopatou, která mu přišla vhod o kousek dál, kde napadl posádku vozidla autoškoly. „Přistoupil k vozidlu, u kterého zlomenou lopatou rozbil sklo předních dveří. Křičel na žáka autoškoly, ať vyleze z vozu, což on neudělal a za součinnosti instruktora s vozidlem vycouval, ujel a přivolal policii,“ pokračovala mluvčí.

Poté útočník přistoupil k dalšímu vozu, který čekal na semaforu. „Otevřel dveře od vozu a na osádku křičel, ať taky vystoupí, přitom řidičce odpoutal bezpečnostní pás. Pak udeřil rukou do střechy vozidla. V tu dobu byl na místě zadržen hlídkou policistů a umístěn do policejní cely,“ doplnila Brožová.

Obžalovaného přivedla k soudu eskorta.
Miminko dostalo dvě rány do hlavičky. Ublížit mu měl muž, jenž ho hlídal

Plzeňští kriminalisté muže obvinili ze spáchání trestných činů porušování domovní svobody, poškození cizí věci, krádež a výtržnictví. Obviněný už je tak opět za mřížemi, protože ho soud kvůli důvodné obavě, že by v trestné činnosti pokračoval, poslal do vazby.