K prvnímu případu došlo v pátek 2. června 2023 kolem jedné hodiny ráno na Borech, když devětadvacetiletý muž doprovázel čtyřiačtyřicetiletou ženu, se kterou se seznámil v centru města. Pod vlivem alkoholu se ale jeho chování začalo postupně měnit a narůstala v něm agresivita. „S poškozenou mluvil vulgárně a dokonce se ji pokusil znásilnit. Několikrát ji přitom udeřil pěstí do obličeje. Vlivem napadení ztratila žena na chvíli vědomí. Pachatel toho využil a z kabelky jí odcizil finanční hotovost v cizí měně, v přepočtu okolo 78 tisíc korun. Z místa následně utekl,“ popsala případ v úterý policejní mluvčí Michaela Raindlová. K vážnějšímu zranění poškozené naštěstí nedošlo.

Týž den v odpoledních hodinách pak v centru města oslovili mladistvého chlapce dva muži ve věku 24 a 27 let a požádali ho o cigaretu. Mladík jim vyhověl a poté spolu všichni ještě chvíli hovořili. „Muži po chlapci následně požadovali další cigarety, zakoupení piva a nějaké finanční prostředky. Poškozený jim poskytl pár drobných mincí se slovy, že víc peněz u sebe nemá. Oba muži se ovšem s pár drobnými nespokojili a začali se chovat agresivně. Jeden z nich začal poškozenému vyhrožovat s takzvaným boxerem v ruce. Poškozenému poté z ruky vytrhli peněženku s několika stokorunami a z místa utekli,“ uvedla Raindlová k druhému případu.

Martin Markuzzi u plzeňského soudu.
Chtěl jsem hulení na celý rok, vysvětloval soudu mladík garáž plnou marihuany

Dlouho z lupu se ale neradovali. Díky rychlé operativní činnosti plzeňských policistů a na základě zajištěných stop se podařilo všechny tři pachatele vypátrat a zadržet do několika málo hodin.

Podezřelí muži už byli obviněni ze spáchání trestného činu loupeže, v prvním případě si 29letý muž navíc vyslechl obvinění ze spáchání trestného činu znásilnění spáchaného ve stádiu pokusu. „Dva ze tří obviněných mužů skončili ve vazbě,“ doplnila mluvčí.