Nejprve si za to J. J. vysloužil blokaci od administrátora, poté trestní stíhání a už brzy bude postaven před soud. Protože čin spáchal v době nouzového stavu, hrozí mu za několik internetových komentářů vězení na dva roky až osm let.

Muž kromě již zmíněného názoru u dítěte s covidem napsal k příspěvku o očkování „Jak je ta depopulalizační vakcína nastavená, jsou to ty dva roky? Kdy potom každý zemře?“. U příspěvku, kde si lékař posteskl, že umírají i mladí lidé a oni s tím nemohou nic dělat, napsal: „Já si myslím, že je schválně nějak zabíjíte, abyste měli čísla. Určitě jim dáte něco do pití, nebo nějaký jed místo léků.“ Všechny články přitom sdíleli další uživatelé sociální sítě, v jednom případě jich bylo přes čtyři sta.

Stavba přeložky silnice 1/27 Šlovice - Přeštice. Nový úsek silnice bude 6100 metrů dlouhý a naváže na hotový přivaděč Plzeň-Litice-Šlovice a povede až k Přešticím. Stavbou se zároveň vyřeší obchvat Horní Lukavice. Hotovo má být v březnu 2024.
Podívejte se: Stavba přivaděče od Klatov mění krajinu k nepoznání

„Úmyslně způsobil nebezpečí vážného znepokojení alespoň části obyvatelstva nějakého místa tím, že rozšiřoval poplašnou zprávu, která je nepravdivá, takový čin spáchal za jiné události vážně ohrožující život nebo zdraví lidí,“ uvedla v obžalobě státní zástupkyně.

Muž, který dosud nebyl soudně trestán, odmítl v přípravném řízení vypovídat. Důvody pro své komentáře tak možná vysvětlí až v soudním líčení, které by mělo začít ještě tento měsíc u plzeňského městského soudu.

Rozkvetlá krása – stovky druhů skalniček, květin a drobných dřevin, ale i krásně upravená zahrada gymnázia na Mikulášském náměstí v Plzni, jsou k vidění ještě do pátku 13. května na výstavě Alpinum klubu. Do sobotního poledne probíhá i prodej sazenic.
OBRAZEM: Rozkvetlá krása, tak vypadá výstava plzeňského Alpinum klubu

V krátké době jde o již druhého muže, který u tohoto soudu usedne na lavici obžalovaných kvůli komentářům spojeným s covidem a Fakultní nemocnicí Plzeň. V prvním případě šlo o to, že obžalovaný umístil na internet video z FN Plzeň, v němž obviňoval zdravotníky z velmi závažných věcí včetně toho, že nechávají pacienty umírat. Konalo se již několik líčení, ale rozsudek dosud nezazněl.