Sedmatřicetiletý muž (podle našich informací Rumun) popíjel na Masarykově náměstí. „Rozbíjel láhve od alkoholu a pokud se ho někdo odhodlal napomenout, čelil vyhrožování,“ potvrdil starší svědek událostí z Masarykova náměstí. Po osmnácté hodině drama vrcholilo. Neurvalého opilce chtěl zpacifikovat dvacetiletý mladík, sedící s přítelkyní na nedaleké lavičce. „Jen Rumuna upozornil, aby si binec po sobě uklidil. Jenže ten se na něho vrhl a rozbil o něj flašku. Při rvačce cizinec vytáhl nůž a dvakrát kluka bodl do ruky. Jenže to neměl dělat, protože zraněný obránce mu pak pořádně naložil,“ doplnil senior.

O podrobnostech k vraždě v Radnicích novináře informovali náměstek ředitele pro službu kriminální policie a vyšetřování Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje Michal Krejbich (vlevo) a vyšetřovatel Ladislav Sluka.
Z vraždy ženy v Radnicích policie obvinila jejího přítele. Nůž hodil do rybníka

Pod kruhový objezd ve Zbiroze poté dorazily sanitní vozy. Napadeného mladého muže převezli do nemocnice v Rokycanech a útočníka z jihu Evropy dopravili muži zákona do cely. „Je obviněn z trestných činů výtržnictví a ublížení na zdraví,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Opilec z Rumunska prý řádil ve Zbiroze už o týden dříve také při městských slavnostech.