Škoda Octavia vzplála v sobotu okolo 22. hodiny v Dobřanech. Patrně ji někdo zapálil. K požáru auta zaparkovaného v Chlumčanské ulici vyjížděli hasiči z Dobřan a Přeštic a dorazili také policisté se psem vycvičeným na vyhledávání spouštěčů hoření.

„Jedno místo u auta pes pozitivně určil,“ potvrdila policejní mluvčí Dagmar Jiroušková. Dodala, že policisté zahájili úkony pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci a také čekají na výsledky odborných expertiz.

Práci přidělal policistům o víkendové noci i opilec za volantem. „Do příjezdu policie drželi opilého řidiče pracovníci bezpečnostní agentury,“ popsal události z noci na neděli pracovník, který měl noční službu na benzinové pumpě, jež je v Plzni na Karlovarské třídě jen kousek nad Rondelem. Přál si, aby Deník neuváděl jeho jméno.

Zadržení opilce předcházela zběsilá jízda automobilem značky Toyota. K Rondelu se z centra Plzně řítil obrovskou rychlostí a bokem narazil do souběžně jedoucího taxíku Škoda Octavia, který vytlačil z vozovky. Po střetu přejel na trávník a odtud se dostal až k benzinové pumpě, kde zastavil. Své poškozené auto se pokoušel znovu nastartovat, což mu však překazili pracovníci bezpečnostní agentury.

„V neděli po druhé hodině ráno policisté zadrželi 45letého řidiče, který bočně narazil do Škody Octavia řízené 38letým mužem. Při dechové zkoušce naměřili řidiči toyoty 2,07 promile a odvezli ho k odběru krve. Zjistili také, že nevlastní platný řidičský průkaz. Škoda je asi 150 tisíc korun,“ uvedla Jiroušková.