Čtveřice Němců jela v sobotu odpoledne vlakem z Německa do Prahy. Jeden z nich se ale během cety pustil do likvidování vybavení jednoho z vagonů. "Němec ročník 1985 zřejmě pod vlivem alkoholu rozbil okno v jednom z vagonů soupravy. Na nádraží v Plzni tak na něj už čekali policisté a záchranáři," uvedl k případu mluvčí policie Jan Koželuh.

Záchranáři chtěli muže ošetřit, to se jim ale nedařilo. "Odmítal se nechat ošetřit a stupňoval svou agresivitu, proto bylo potřeba zákroku policie," uvedl mluvčí záchranné služby Martin Brejcha. Němec ale nespolupracoval ani s policií a aktivně se bránil. "Bylo nutné muže zajistit použitím donucovacích prostředků - hmatů a chvatů," uvedl Koželuh.

Po zpacifikování zamířil agresor na ošetření na Denisovo nábřeží. "Měl tržná zranění na rukou a v obličeji, které si způsobil rozbitím okna ve vlaku. Nešlo o vážná zranění. Lékař po jeho ošetření shledal, že je muž schopen pobytu na protialkoholní záchytné stanici," doplnil Brejcha. Tam jej také následně záchranná služba eskortovaná policií převezla.

Policie se případem zabývá a šetří jej jako přestupek proti majetku.

Vlak celým incidentem nabral zpoždění 40 minut.