Projíždějící hlídka městských policistů v sobotu před sedmou hodinou ráno zpozorovala v sadech Pětatřicátníků dvojici muže a ženy, kteří byli evidentně posilněni alkoholem. Následně muž vytáhl z ženiny kabelky zbraň. "Strážníci si všimli páru muže a ženy, kteří vykazovali znaky opilosti. Muž náhle vytáhl z kabelky ženy krátkou střelnou zbraň a začal s ní mávat na projíždějící vozidla a kolem sebe," sdělila Andrea Vlčková z Městské policie Plzeň. 

Strážníci zastavili vozidlo. Jeden z nich běžel zpacifikovat útočníka, druhý kolegu jistil. Dvakrát muže vyzvali, aby odhodil zbraň. Agresor nedbal, a tak mu strážníci pistoli vyrazili z ruky, strhli ho k zemi a nasadili mu pouta. "Při použití donucovacích prostředků nedošlo ke zranění osoby, proti které zákrok směřoval. Po prokázání totožnosti bylo zjištěno, že se jedná o 23 letého cizince," poznamenala Vlčková.

Dvacetiletá žena, která cizince doprovázela, řekla strážníkům, že si muž do její kabelky pistoli uschoval, a poté si ji vzal. Podrobnosti si z důvodu opilosti nepamatovala. Cizinec se poté hlídce za své chování omluvil. 

Útočníka si převzala Policie ČR.