K tragédii nedošlo jen díky zásahu plzeňských strážníků. Hlídka totiž v neděli nad ránem slyšela nedaleko zimního stadionu vrčet motor, který byl vytočený do vysokých otáček. Když strážníci dorazili na místo, zpod jednoho zaparkovaného vozidla už vycházel hustý dým a byly vidět i plameny.

„Na řidičově místě seděl mladík zhroucený na sedadle a s nohou na plynovém pedálu. Hlídka se ho snažila probudit, bouchala na okénko, ale mladík vůbec nereagoval. Z toho důvodu otevřela dveře u auta, snažila se ho vzbudit alespoň zatřesením. To bylo však také bez odezvy. Proto ho jeden ze strážníků z auta vytáhl. Druhý mezitím doběhl do služebního vozidla pro kanystr s vodou a snažil se plameny vycházející z pod vozidla uhasit,“ popsala událost mluvčí Městské policie Plzeň Jana Pužmanová.

Na místo musela dorazit i další hlídka městské policie. Stále se totiž nedařilo dostat k ohnisku požáru. Požár se nakonec strážníkům s hasicím přístrojem podařilo zlikvidovat na poslední chvíli, těsně, než se rozšířil k palivové nádrži. V tu chvíli už dokonce odkapával hořící plast z nádrže.

Plzeňan byl naprosto v šoku a vůbec nevěděl, co se děje. „Muž za volantem odmítl lékařské ošetření. V jeho dechu hlídka naměřila 1,62 promile alkoholu, a tak si celou věc převzali k dořešení ještě policisté,“ doplnila Pužmanová.

Podle plzeňské policejní mluvčí Martiny Korandové muži za volantem trestní stíhání nehrozí. „Nebylo u něj prokázáno, že by došlo k protiprávnímu jednání,“ vysvětlila Korandová.

Tento případ byl nejkurióznější, ale nikoliv jediný, kdy hlídka našla opilce za volantem. Ostatní hříšníky zajistily hlídky při jízdě. „Od pátku do neděle zjistili policisté u deseti řidičů jízdu pod vlivem alkoholu. V sobotu krátce po půlnoci zastavili v Kopeckého sadech vůz VW Sharan. Z 37letého řidiče byl cítit alkohol a pak nadýchal 2,39 promile. Jen o chvíli později policisté zjistili, že i další 51letý muž řídil po požití alkoholu. Zkouška prokázala v dechu 1,8 promile,“ vyjmenovala Korandová.

Ani ženy nezůstaly pozadu a usedly při oslavách konce roku za volant pod vlivem alkoholu. Například teprve 20letá žena řídila automobil Škoda Favorit i přesto, že předtím pila. „Nadýchala 1,59 promile. I na Nový rok policisté kontrolovali, zda šoféři dodržují všechna ustanovení silničního zákona. Kontrola se stala osudnou pro 49letého muže, který ještě v poledne nadýchal 1,1 promile alkoholu,“ uzavřela mluvčí.