„Když si dával do batohu tři láhve alkoholu, všiml si jej pracovník bezpečnostní služby. Když viděl, že muž za alkohol nezaplatil, vydal se za ním,“ popsala případ mluvčí plzeňských policistů Martina Korandová.

Pak došlo k potyčce. Hlídač se snažil zloděje zastavit, ten se však začal bránit. „Pachatel jej však udeřil do hrudníku, a to takovou silou, že pracovník ochranky spadl na zem, přičemž se udeřil do hlavy a narazil si ruku,“ uvedla Korandová. Hlídač se ale nevzdal a znovu se vydal za lupičem. Dostihl ho v objektu bývalého Domu kultury Inwest. Tam ovšem po něm zloděj jednu z láhví hodil a začal křičet, že jej zabije.

Lupič se ale do ochodního centra vydal za chvíli znovu. A opět si ho všiml pracovník ostrahy. Tentokrát už nenechal nic náhodě a zavolal policii.

Ta záhy dorazila na místo a okamžitě muže podrobila kontrole. „Při ní se prokázala totožnost muže i to, že dotyčný byl silně ovlivněn alkoholem,“ dodala Korandová s tím, že si výtržník vyslechl obvinění z trestných činů krádeže, ublížení na zdraví, výtržnictví a nebezpečného vyhrožování.