„Jako pracovníci bezpečnostní agentury kontrolovali areál Českých drah a v nevyužívané plechové hale společně vyhledali 54letého muže bez domova, který tam přebýval. Vyzvali ho, aby halu opustil. V době, kdy si balil svoje věci, ho několikrát udeřili teleskopickým obuškem do různých částí těla, kopali do žeber, do hlavy a nastříkali mu pepřový sprej do tváře. Pak si všimli, že má na sobě řetízek a prsten. Pod pohrůžkou, že mu zlámou prsty, jim měl svoje šperky vydat,“ popsala policejní mluvčí Dagmar Brožová s tím, že když to muž bez domova odmítl, tak mu šperky sami strhli z krku a prstu a ponechali si je.

Iva Wastlová u soudu.
Psi žili ve výkalech, brzy umírali. Množitelku poslal soud za mříže

Potom ho vytáhli z haly ven, naložili ho do nákupního vozíku, který se nacházel poblíž, a roztlačili ho po silnici. Po několika metrech se vozík převrátil, muž z něj vypadl a přitom utrpěl zranění, které si vyžádalo ošetření v nemocnici. „Plzeňští kriminalisté zahájili trestní stíhání mužů ve věku 18, 22, 23 a 37 let, které obvinili ze spáchání trestných činů loupež a ublížení na zdraví spáchaných formou spolupachatelství. Jsou stíháni na svobodě, hrozí jim trest odnětí svobody na dva roky až deset let,“ doplnila Brožová.

Není to poprvé, co pracovník ostrahy některého z plzeňských vlakových nádraží stanul před soudem. Předloni jeden dostal podmínku za to, že mladíkovi, který si zapálil cigaretu, nastříkal do očí slzný sprej a pak ho zbil obuškem.