Obžalovaný Vlastimil H. měl loni v létě bodnout ze žárlivosti svoji družku nožem do břicha. Ta přežila jen díky včasnému zásahu zdravotníků. Před soudem se muž dnes hájil tím, že šlo pouze o nešťastnou náhodu. „Nůž, který jsem držel v ruce, mi chtěla mermomocí vzít. Když se mi ho asi po třetí pokoušela brát, stala se právě ta nešťastná náhoda, že mi na něj spadla,“ vypověděl dnes před soudem Vlastimil H., který trpí depresemi a úzkostnými stavy, a který se v minulosti léčil na psychiatrii. Předepsané léky však poslední tři měsíce před útokem odmítal brát.

Na svoji družku měl obžalovaný zaútočit nožem v srpnu 2020 v jejich společném bytě v Plzni na Světovaru. Napadení stihla žena ještě před omdlením nahlásit záchranné službě, která ji okamžitě převezla do nemocnice. S mužem chodila téměř sedm let. „Vlasta byl žárlivý. Podezíral mě, že mám ještě dalšího muže. Jeho chování se zhoršovalo, když nebral léky,“ uvedla. „Ten den jsem jela hlídat vnučku. Když jsem se k večeru vrátila domů, Vlasta se mnou vůbec nemluvil. Koukal na mě divně a pořád si mě prohlížel. V kuchyni ležel na lince velký kuchyňský nůž. Ptala jsem se ho, jestli chce, abych mu ukrojila buchtu, ale nekomunikoval. Pak mi zavolal jeho syn, že mu táta píše zvláštní smsky, a že se o něj bojí. Zatelefonovala jsem proto na záchrannou službu. Vlasta stál ke mně zády. Pak se na mě otočil, myslela jsem si, že mě objímá. Najednou mě bodnul. Dodnes z toho nemůžu spát. Zhubla jsem od té doby 16 kilo. Chodím k psycholožce a k psychiatrovi, kteří mi pomáhají,“ dodala žena.

Soud bude pokračovat v následujících dnech výpovědí soudních znalkyň. Obžalovanému hrozí za pokus vraždy 18 let za mřížemi.

Bývalý pilot Jindřich Schmid před Krajským soudem v Plzni.
Pilot měl simulovat úraz a získat miliony. Hrozí mu 10 let. Vinu popírá