Přitom jim ukazoval své přirození. Za své choutky, které místní děti i jejich rodiče pořádně vyděsily, teď může skončit až na tři roky ve vězení. Muže v polovině tohoto týdne dopadli severoplzeňští kriminalisté.

„Syn přišel ze školy a říkal, že se něco takového stalo. On tomu sice nerozuměl a pořádně nevěděl, o co jde, ale já dostala velký strach. Do školy jsem volala, ale dozvěděla jsem se, že už toho úchyla chytili. Ulevilo se mi,“ svěřila se Deníku jedna z vejprnických maminek.

„Postával a obnažoval se před dvěma dívkami u naší základní školy a u školy v sousední Tlučné,“ potvrdil starosta Vejprnic Petr Váchal. „V Tlučné ho ovšem natočil kamerový systém. Policisté ho dopadli díky popisu dívek a SPZ jeho auta, pokud vím,“ podotkl.

Podle mluvčího severoplzeňských policistů Josefa Aubrechta toho má zvrhlý muž na svědomí více. „Kromě dvou případů z poslední doby je podezřelý také z dalšího z listopadu loňského roku,“ konstatoval mluvčí.

Muž vždy nezletilé dívky ve věku kolem deseti let zastavil na veřejně přístupném místě, oslovil je s vymyšleným dotazem a začal se před nimi obnažovat. „Rozepnul si přitom poklopec a děvčatům ukazoval své přirození,“ upřesnil Aubrecht. Policisté už zvrhlíka obvinili z výtržnictví, za které mu hrozí trest až tři roky odnětí svobody.

Zatčený muž, podle našich informací Plzeňan a otec od rodiny, je nyní stíhaný na svobodě. Obyvatelé obou obcí si nicméně oddychli a doufají, že se on ani nikdo jiný o nic pokoušet nebude. „Musím policisty pochválit, protože toho člověka dopadli opravdu profesionálně a rychle. Jeden den odpoledne u naší školy stál, druhý den dopoledne už ho měli. Hned jsme o všem informovali děti i rodiče,“ řekl starosta Tlučné Stanislav Volf.