Podle spisu se na vlakovém nádraží v Dobřanech snažil vytrhnout z rukou kabelku ženě, kterou mlátil do obličeje a udělal jí například monokl. Poškozená zároveň tvrdí, že ji recidivista u kolejiště násilím nutil k orálnímu sexu.

Balážovi se nechtělo nastoupit před Vánoci do výkonu trestu a na přelomu loňského a letošního roku se skrýval před vězením u sestry v Dobřanech. Že si chtěl v lednu „přivydělat“ krádeží okapů ze dvou domů, bez ostychu přiznal. Incident na nádraží však líčí úplně jinak než poškozená žena. Prý spolu flirtovali a procházeli se. Sex chtěla podle Balážových slov ona a rozepnula mu kalhoty. Když se nevzrušil, měla se naštvat a dát první ránu, kterou neváhal vrátit. O kabelku se prý přetahovali maximálně v rámci takto odstartované potyčky, přestože Balážova první výpověď z přípravného trestního řízení spíš nasvědčuje snaze o okradení.

Vytrhnout něco někomu z ruky Balážovi zřejmě vůbec cizí není. Mimo jiné i za takovou krádež mobilního telefonu jej v červnu zatím nepravomocně odsoudil okresní soud pro Plzeň–město.

Dění na dobřanském nádraží částečně zachytila i průmyslová kamera. Co se opravdu stalo u kolejí, však ani tento důkazní materiál moc neobjasnil. Záběry jsou natočené z příliš velké dálky a je z nich patrné pouze to, v jakém čase a kudy se ve snímaném prostoru pohybovaly dvě nerozeznatelné postavy. Bližší detaily, jako je třeba popisovaná tahanice o tašku, vidět nejsou, není tak možné průběh incidentu z videonahrávky prokázat.

Poškozená říká, že šla z práce a Baláže potkala u nádraží v parku. Dal se s ní do řeči a chtěl jít k ní domů. Do bytu jej prý vzít nechtěla, a tak se s ním procházela a v klidu se bavili. Na nádraží se začal 25letý recidivista chovat agresivně a být dotěrný. Už po cestě ho prý zaujal její řetízek a náušnice, které poškozená při konfliktu ztratila. Žena se však domnívá, že šlo Balážovi spíš o sex než o majetek, když ji sahal pod bundu a tahal po nádraží za vlasy a za tašku, kterou nepustila, protože v ní měla například klíče.

Soudkyně Drahomíra Regnerová už na začátku procesu s Balážem upozornila, že lze ještě jeho trestnou činnost právně překvalifikovat. Uvažovat je tak stále možné i o hrozícím trestu, například za znásilnění či ublížení na zdraví, pokud se prokáže.

Zatím však bylo líčení odročeno na neurčito. Přestože zranění odpovídají a mohla vzniknout tak, jak poškozená popsala, soud si ještě vyžádá psychologický posudek k důvěryhodnosti její výpovědi. Tvrdila totiž například to, že útok popsala své psychoterapeutce. Tato motivační koučka ale při svém svědectví uvedla, že její klientka při hovoru o incidentu intimní detaily vynechala, což je podle soudu v rozporu.