Podle obžaloby si Lukeš měl od přítele své kamarádky vynutit 200 korun a vyhrožovat mu střelnou zbraní.

Obhájce Petr Tišer se na místě proti rozsudku odvolal. Celou dobu i při své závěrečné řeči se pokoušel prokázat mužovu nevinu.

„Mám za to, že poškozený týral svou přítelkyni. Je to zřejmé i z výpovědí všech svědků. Můj klient se snažil jen ochránit svou kamarádku před dalším trýzněním,“ řekl advokát. Podle jeho slov se neprokázalo, že by měl obžalovaný u sebe střelnou zbraň a ani z kamerových záznamů to není dost zřejmé.

Obhájce upozorňoval, že krátce po údajném incidentu Lukeše zastavila policejní hlídka, naměřila mu alkohol v dechu a odvezla ho na služebnu do plzeňské části Vinice.

„Policisté by si určitě do služebního automobilu neposadili muže, který by u sebe měl pistoli. Museli ho prohledávat, když jim sám řekl, že byl nedávno propuštěný na podmínku,“ uvedl obhájce.

I z výpovědi svědka je prý jasné, že některé výpovědi jsou nelogické.

„Není přece možné, aby můj klient nabil pistoli, pak ji natáhl a několikrát vystřelil naprázdno. To je absolutní nesmysl,“ tvrdil obhájce.

I údajně týraná dívka uvedla, že je to celé pomsta jejího bývalého přítele. Prý dobře věděl, že byl Lukeš trestán a je v podmínce, proto se ho snažil vyprovokovat.

Obhájce zdůraznil, že poškozený znovu napadl svou bývalou přítelkyni i po zahájení hlavního líčení.

„Držel ji pod krkem a vyhrožoval jí, že pokud nebude vypovídat tak, jak on chce, půjde sedět také. Což je podle mě jasné vyhrožování,“ dodal Tišer.

Státní zástupkyně Jaroslava Pašková však byla opačného názoru.

„Vina z přečinů pokračující loupeže, vyhrožování a výtržnictví byla plně prokázána. Navrhuji nepodmíněný trest kolem jedné třetiny sazby za tyto činy, protože se spáchaný čin stal v době, kdy byl muž podmínečně propuštěn,“ řekla státní zástupkyně.

Incident, za který je mladík odsouzen, se odehrál v srpnu loňského roku v blízkosti Krajského úřadu v Plzni ve Škroupově ulici.

Poškozený s partou kamarádů si dělali z Lukeše legraci a naváděli ho na místo schůzky po celé Plzni, než se do– opravdy sešli na místě, kde mělo dojít k vyhrožování střelnou zbraní.

Lukeš u soudu projevil svou lítost a požádal všechny o odpuštění. Hlavní líčení sledoval také jeho otec. „Přál bych si, aby syna pustili a on si dodělal školu a byl vyučený,“ řekl.