„Od začátku jsem nepochyboval o tom, že obžalovaný je osobou příčetnou, a že čin spáchal úmyslně. Překvapilo mě, že jsem u něj od počátku procesu neviděl žádný projev lítosti,“ uvedl ve středu před soudem státní zástupce. Obhájce namítal, že obžalovaný trpí duševní poruchou a těžkými depresemi.

„Obhajoba žádá, aby byl obžalovaný poslán do zabezpečovací detence,“ řekl advokát. Soudní znalkyně však došly k závěru, že Miarko duševně nemocný v žádném případě není, a že v době činu přesně věděl, co dělá.

Zdroj: Deník / Lenka Prokšová

Vraždu Terezy Š. mladík podle obžaloby dlouhodobě plánoval. V osudný den, 27. května 2019, odešel ze školy s tím, že ho bolí hlava. Odjel vlakem do Zdemyslic se dvěma noži v batohu. Na dívku čekal na nádraží, poté ji sledoval domů, kde ji ubodal.

Po zavraždění Terezy napsal kamarádům a rodině, že ji zabil. „Zavraždil jsem Terku,“ napsal jedné z kamarádek a připojil k tomu usměvavého smajlíka. Na otázky okolí, zda jde jen o špatný vtip, a proč to udělal, reagoval tak, že chtěl, aby umřela.

Ilustrační foto.
Učitelé k počítačům chybějí

„Ubodal jsem ji,“ napsal jednomu z blízkých. „Proč jsi něco takového udělal? Pomohl jsi ji?,“ zněla odpověď. „Proč bych to dělal? Chci, aby umřela,“ odpověděl Miarko.

Motivem vraždy byla neopětovaná láska. Vše podle obžalovaného vyvrcholilo tím, když se dozvěděl, že má dívka přítele.

Ilustrační foto.
Mají chřipkové prázdniny