Policie žádá veřejnost o pomoc při mapování pohybu muže z Ukrajiny, který byl nalezen mrtvý na Nový rok v Plzni.Policie žádá veřejnost o pomoc při mapování pohybu muže z Ukrajiny, který byl nalezen mrtvý na Nový rok v Plzni.Zdroj: PČR„Dne 1. ledna 2023 jsme po devatenácté hodině přijali oznámení o úmrtí muže v bytě v Plzni na Vinicích. Šlo o jednačtyřicetiletého cizince. Věc si převzali krajští kriminalisté, kteří zahájili úkony trestního řízení a nařídili soudní pitvu zemřelého. Nyní se snaží zmapovat pohyb zemřelého, a to především ve dnech 31. prosince 2022 a 1. ledna 2023. Hledají svědky, kteří poškozeného spatřili či s ním byli v kontaktu,“ obrací se na veřejnost policejní mluvčí Dagmar Brožová. Dodává, že pokud jste muže, který je zachycen na obrázku, potkali, kontaktujte bezplatnou tísňovou linku policie 158.

Podle zjištění Deníku měl být muž před smrtí surově zbit, stopy násilí byly na jeho těle patrné. Záchranná služba, která byla přivolána do bytu ve Strážnické ulici, kde ležel v posteli, mu již nemohla pomoci.

Hledá se další Ukrajinec

Policie pátrá již od 1. ledna po Ukrajinci, jenž se ve stejném bytě měl zdržovat a měl by k věci nejspíše co říci. Jde o Ivana Yaremu.Policie pátrá již od 1. ledna po Ukrajinci, jenž se ve stejném bytě měl zdržovat a měl by k věci nejspíše co říci. Jde o Ivana Yaremu.Zdroj: PČRV souvislosti s tímto případem policie pátrá již od 1. ledna po dalším Ukrajinci, jenž se ve stejném bytě měl zdržovat a měl by k věci nejspíše co říci. Jde o Ivana Yaremu, nar. 31. 7. 1986. Je vysoký zhruba 190 cm, hubené postavy, má krátké černé vlasy, krátké vousy (tzv. strniště) a na sobě by měl mít pravděpodobně tmavě modrou bundu bez kapuce. Pokud o něm máte informace, nepokoušejte se ho zadržet, ale volejte linku 158.