První nepovedený pokus si muž připsal 10. srpna. Políčil si na potraviny z prodejny na Americké třídě v Plzni. Do svého batohu sbalil jídlo a pivo za 160 korun a poté bez zaplacení prošel přes pokladnu. Najíst se už ale nestihl. U východu z prodejny na něj čekal pracovník bezpečnostní agentury.

O deset dní později zkusil své štěstí znovu. Tentokrát se soustředil na alkohol. Opět naplnil batoh lahvemi a odkráčel jakoby nic. Ani tentokrát se mu krást nevyplatilo. Také v tomto obchodě si ho všimli členové ochranky a těsně za pokladnami zloděje chytili. Láhve alkoholu putovaly zpátky do prodeje.

Nešikovný nenechavec potomto excesu zanevřel na alkohol. Ještě se sice pokusil ukrást deset štanglí salámu a tři balení drahé kjávy, ale tím skončil i jeho zájem o potraviny a ke konzumaci vhodné věci. „První zářijový den kolem půl desáté dopoledne chtěl z obchodu v Gerské ulici v Plzni odcizit kosmetické výrobky za více než tři tisíce korun,“ informovala policejní mluvčí Martina Korandová.

Různé denní a noční pleťové krémy na prodejní ploše naházel do igelitky a snažil se bez zaplacení opustit prodejnu, ani tentokrát neměl štěstí a jeho snažení mu překazil bystrý člen ochranky.

Muž se však jen tak nevzdával a rozhodl se zaměřit na produkty, které používají převážně ženy. V jedné ruce odnesl čtrnáct řasenek. Přes pokladnu se mu podařilo zase projít. Dál se však nedostal.

O další kaskadérský kousek se smolař pokusil o dva dny později, kdy si v prodejně v Gerské ulici vyhlédl dvě pánve za více než 2400 korun. Tentokrát na propašování zboží použil opět tašku, do které pánve ukryl. Jenže ani nyní nepořídil a s lupem se nedostal dál jak za pokladny.

Jediné, co si muž ze všech svých pokusů o krádež odnesl je usnesení o zahájení trestního řízení. „Policisté ho viní z pokračujícího přečinu krádeže,“ potvrdila Korandová.