Senior se s obžalovanou seznámil v roce 2012, kdy mu žena začala poskytovat sexuální služby. Po přibližně roce a půl známosti mu žena řekla, že je nemocná. „Potřebovala 50 tisíc na lázně, tak jsem jí je poslal," zaznělo z výpovědi Bohuslava V.

Lucová však nemocná nebyla a postupně z důvěřivého důchodce tahala pod různými záminkami další a další peníze.

Bohuslav V. prý peníze posílal vždy jen na její žádost. „Potřebu odůvodňovala tím, že ona musí dát určitou částku a zbytek uhradí pojišťovna. Kdybych neposlal peníze, prý by umřela," řekl senior. Žena celou situaci vidí poněkud odlišně. „Neříkala jsem mu, kolik chci peněz. Jen jsem řekla, že nemám peníze a on mi je poslal," zaznělo ze spisu, protože Lucová před soudem nechtěla vypovídat.

Senior se ale obával o její život, a tak jí dál hradil částky za výkony a služby, které nepotřebovala ani nevyužívala.

Informace od "lékařů"

Lstivá žena si dokonce obstarala více telefonních čísel, ze kterých poté nechala volat další osoby, které se vydávaly za zdravotní sestry nebo doktory a důchodce mylně informovali o jejím zdravotním stavu.

Bohuslav V. byl s Lucovou u lékaře pouze jednou. „To bylo u Mulačů, ale z nemocnice jsem odešel dříve, tak nevím, zda do ordinace vešla," vysvětloval před soudem.

Zaplatil i pohřby

Peníze však senior dal i na údajné pohřby rodičů a bratra obžalované. „Její rodiče jsem nikdy neviděl, bratra ano. Zda zemřeli, nevím," řekl podvedený muž.

Celkem žena podvodným jednáním připravila seniora o téměř 723 tisíc korun. Peníze Bohuslav V. většinou vložil přímo na účet podvodnice. Důchodce jí dal dalších více než půl milionu, ty ale podle svých slov zaslal dobrovolně.

Lucová se k činu doznala a omluvila se. Soud ji udělil 2,5letý trest s podmíněným odkladem na čtyři roky. „Vzhledem k rozumové nedostatečnosti a naivitě poškozeného a k bezúhonnosti obžalované jsme přikročili k podmíněnému trestu," odůvodnil rozhodnutí předseda senátu David Protiva s tím, že žena musí muži dle svých možností uhradit co největší část vzniklé škody.

Obě strany se vzdaly možnosti odvolání, rozsudek je pravomocný.