Okresní soud Plzeň – sever řešil spor dvou mužů, kteří se letos v březnu pustili do křížku ve Zbůchu na severním Plzeňsku. Michalovi M. (38) hrozí za ublížení na zdraví a výtržnosti až tři léta za mřížemi. K incidentu došlo poté, co obžalovaný přijel k bytovce Marka P. a prostřednictvím nájemníka v přízemí mu vzkazoval, aby se nechoval vulgárně vůči jeho ženě. Na to čtyřicetiletý muž, který vzkaz zaslechl, okamžitě zareagoval a šel řešit záležitost před dům.

Podle poškozeného měl Michal M. odstartovat spor vulgarismy a poté ho natlačit na zeď a mlátit pěstmi. V průběhu bitky se muži dostali až do chodby bytovky, kde spadli na schody. Potom, co se poškozený zvedl, popadl hliníkovou násadu od koštěte a s ní se pokusil zaútočit na svého soka. Prý proto, že se nemohl rovnat fyzickým proporcím Michala M., který aktivně cvičí a váží 109 kilogramů.

Obžalovaný se dokázal vyhnout ráně do hlavy a násada se zlomila ´jen´o jeho rameno. Poté uštědřil Markovi P. ještě jednu ránu, po které se mu měla spustit krev z obličeje.

Pak už do sporu zasáhl nájemník z přízemí, který v případu figuruje jako svědek. Podle jeho slov není poškozený rozhodně žádný andílek: „Když se opije, tak je agresivní, nadává lidem, v minulosti jsem s ním měl problém i já.“

To samé tvrdil i obžalovaný Michal M., který poukazoval na problémy, které měl jeho sok s lidmi z okolí, v době incidentu byl prý navíc z něho cítit alkohol.

To ovšem nebylo potvrzeno, soudkyně Iveta Zítková vyslala na dálku výtku policistům kvůli neprovedení dechové zkoušky.
Případ byl odročen na leden příštího roku.