Ze svého lupu se netěšil dlouho. Agresor a zloděj, který v prvním lednovém týdnu přímo v bytě v Plzni na Slovanech okradl a surově zbil devětasedmdesátiletou seniorku Marii H., skončil v rukou spravedlnosti.

Podle informací Deníku je pachatelem osmačtyřicetiletý Bulhar (na snímku) s bohatou trestní minulostí, která zahrnuje majetkovou a násilnou trestnou činnost.

Poslední vloupání spáchal ve večerních hodinách 5. ledna. Seniorka v poklidu sledovala televizi ve svém přízemním bytě, když zloděj vykopl okno a dostal se dovnitř. Na ženu svítil baterkou a zasadil jí několik ran. Před příjezdem policie uprchl i s lupem (televize, zlaté mince nebo hodinky), ze kterého se netěšil dlouho byl totiž dopaden vedoucím obvodního oddělení Plzeň-Slovany Martinem Černým. „Seniorka policistům uvedla částečný popis pachatele, který později policistům pomohl k jeho identifikaci,“ sdělila policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Po přepadení seniorky se do hledáčku zloděje dostal rodinný dům na Slovanech. „Nezvaný host násilným způsobem vnikl do obývaného domu, prohledal ho a odnesl si cennosti, šperky a věci za přibližně 43 tisíc korun,“ uvedla Hokrová.

Pachateli hrozí až desetiletý trest odnětí svobody.