Vše začalo, když žena v půlce ledna reagovala na inzerát, který vybízel k investici na burze akcií. "Ženu po vyplnění formuláře telefonicky konaktoval neznámý muž, který ji ujišťoval, že investice je bezpečná a že již mají tisíc spokojených zákazníků. Ženu přesvědčil k investici pěti tisíc korun," uvedla mluvčí policie Eva Červenková.

Druhý den ženu kontaktoval "osobní bankéř", který ji měl poradit, jak investované peníze zhodnotit. "Žena si musela nainstalovat program na vzdálený přístup do jejího počítače, aby bankéř mohl dle svých slov provést potřebné kroky k investování. Po založení obchodního účtu si musel otevřít internetové bankovnictví pro spárování účtů. Samozvaný bankéř pak ženu vyzval, aby vždy potvrdila provedené transakce, aby došlo ke spárování s tím, že se jedná jen o technické peníze," popsala mluvčí součást podvodu.

Žena provedla vše podle slov "bankéře" a poté zjistila, že došlo na jejím účtu došlo ke sjednání dvou půjček v celkové hodnotě téměř milion korun jejím jménem. "Peníze z půjčem si neznámý muž ihned převedl na jiné účty," vysvětlila mluvčí, jak celá věc dopadla. Případ nyní šetří kriminalisté.

Ilustrační foto
Matka měla dítě dusit až do bezvědomí. Žalobce pro ni žádá pět let vězení