Na konci května vykradla skupina čtyř pachatelů nadvakrát lékárnu v nákupním centru v Plzni na Slovanech a odnesla si hotovost, benefitní poukázky a léky a další zboží za více než půl milionu korun. V minulém týdnu už kriminalisté Městského ředitelství poNa konci května vykradla skupina čtyř pachatelů nadvakrát lékárnu v nákupním centru v Plzni na Slovanech a odnesla si hotovost, benefitní poukázky a léky a další zboží za více než půl milionu korun. Zdroj: se svolením PČRNejprve šestačtyřicetiletý muž 29. května v brzkých ranních hodinách po vloupání do lékárny odcizil trezor s finanční hotovostí 160 tisíc korun a benefitovými poukázkami v hodnotě 130 tisíc korun a několik balení léků různých druhů a značek. „Odcizené věci odnesl do bytu, kde na něho čekali jeho tři komplicové,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Raindlová.

Muž se poté vrátil zpět do lékárny s taškami, které mu trojice připravila, aby pokračoval v krádeži léků, kosmetiky a další finanční hotovosti. „Tašky s odcizeným zbožím poté naložil do nákupního vozíku a odtlačil ho za pomoci spolupachatelů, kteří na něho čekali u nákupního centra, na nedalekou čerpací stanici, kde si ukradené věci, včetně peněz, rozdělili,“ pokračovala.

Celou čtveřici pachatelů se plzeňským kriminalistům povedlo rychle zadržet díky jejich rychlé a precizní operativní činnosti plzeňských kriminalistů a na základě vyhodnocených kamerových záznamů.

Jeden z pachatelů loupežného přepadení vyhrožoval v pátek 2. června mladistvému chlapci s boxerem v ruce.
Pachatele dvou loupežných přepadení dopadli policisté během několik hodin

„Policejní komisařka obvinila 32letou ženu a 35letého muže obvinila ze spáchání přečinu legalizace výnosů z trestné činnosti. 44letého muže obvinila z přečinu krádeže a jeho o dva roky staršího komplice ze spáchání přečinu krádeže, přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu a z přečinu výroby a držení předmětu k nedovolené výrobě omamné a psychotropní látky a jedu. Nejstarší z obviněných mužů skončil ve vazbě,“ doplnila Raindlová.