Podle státního zástupce Roberta Merkuna ho měl nožem dokonce i napadnout. To ale obžalovaný popírá. Goczol byl včera u Okresního soudu Plzeň-město obžalován z ublížení na zdraví, vyhrožování a výtržnictví. Hrozí mu až tři roky za mřížemi.

V den incidentu se Goczol, posilněný jedním pivem, lahví vodky a polovinou lahve whisky vydal k bytu své bývalé přítelkyně. Zazvonil a schoval se v horním patře domu. Když žena otevřela a vyšla se podívat na chodbu, proběhl okolo ní ven. Žena po chvilce také vyběhla ven a hledala svého partnera, který se měl právě vracet z nákupu. Goczol ho totiž už několikrát v minulosti napadl. Muži se venku potkali, Goczol okamžitě vytáhl nůž a Pavel L. teleskopický obušek. „Nosil obušek, protože se bál. David ho už předtím několikrát napadl,“ vypovídala Lucie Z. Obžalovaný měl údajně zakřičet: „Teď tě vykuchám,“ a provést výpad nožem. Pavel L. se mu ale vyhnul a několikrát ho udeřil obuškem do hlavy. Poté už přijela policejní hlídka a bitka skončila.

Nejednalo se o první podobný incident. Některé pár nehlásil, za některé byl Goczol pokutován a za některé dokonce i souzen. Měl soudní zákaz styku s párem. Rozsudek by měl padnout v lednu.