Spolu s mužem byla v bytě také jeho o 16 let mladší žena. Tu záchranáři nalezli přiotrávenou v bezvědomí, oživili ji a v těžkém stavu převezli do plzeňské nemocnice. Na jednotce intenzivní péče leží už čtvrtý den. „Její zdravotní stav se stále lepší,“ uvedla mluvčí Fakultní nemocnice Plzeň Renata Jenšíková.

Policisté čekají, až se žena zotaví. „Až bude schopna výslechu, může nám ve vyšetřování pomoci,“ konstatoval mluvčí severoplzeňských policistů Josef Aubrecht.

Policie se případem zabývá také proto, aby potvrdila nebo vyvrátila teorii o tom, že si mohli manželé ublížit navzájem. Podle sousedů u nich byly hádky a hlasitý křik na denním pořádku. „Nic takového se zatím neprokázalo,“ dodal Aubrecht.

Na nebezpečí karmy upozorňují topenáři. Ohřívač by měl být především v důkladně odvětrávané místnosti. „Když oheň z karmy spotřebuje kyslík v místnosti, začne se uvolňovat právě oxid uhelnatý. Čím méně ventilované prostředí, tím hůře,“ řekl plzeňský odborník. Oxid se chemicky váže na hemoglobin v krvi a zamezuje proudění kyslíku. K otravě a smrti stačí i několik minut.