Krajský soud v Plzni v pondělí pokračoval v projednávání případu napadení Štefana H. (48), z něhož je obžalovaný osmapadesátiletý Plzeňan Gustav Janeček. Případ se stal v polovině prosince roku 2018 u Centrálního autobusového nádraží v Plzni.
Janeček znal poškozeného přes syna své družky, který se s ním kamarádil a půjčoval mu peníze. Podle partnerky obžalovaného docházel Štefan H. často do jejich bytu, kde jim jednoho dne odcizil 16 tisíc korun. Právě krádež peněz měla být důvodem k hádce, po které měl Janeček na schodišti před bufetem u autobusového nádraží udeřit poškozeného pěstí do obličeje. Podle státního zástupce následkem úderu poškozený upadl hlavou na schody a několik hodin po útoku zemřel. 

Ilustrační foto
Sanitky vezly do nemocnice šest dětí

Soud v pondělí pokračoval výslechem svědků. Podle družky obžalovaného byl poškozený muž problémový a často se pohyboval kolem autobusového nádraží opilý. Pod vlivem alkoholu byl podle ní i v osudný den, kdy se potácel a poté zakopl. „Viděla jsem, jak se poškozený motal a chtěl udeřit pěstí mého partnera, jenže se netrefil. Pak upadl na zem. O tom, že by ho naopak udeřil můj přítel nic nevím,“ uvedla dnes před soudem. „Byl to alkoholik, narkoman a okrádal lidi. Hledal nějakou oběť a tou se stal můj syn, se kterým se kamarádil. Pořád ho zneužíval, chtěl po něm jen peníze. Syn ho často vodil i k nám domů. Po jedné jeho návštěvě mi doma zmizelo 16 tisíc, musel je ukradnout on,“ dodala družka.

U soudu dnes vypovídal také nevlastní syn obžalovaného. „Poškozený ze mě tahal peníze. Prodal jsem kvůli němu i mobil, abychom měli na pivo. Říkal jsem nevlastnímu otci, že po mně chce pořád jen peníze a pak se nám doma ztratilo 16 tisíc,“ uvedl Janečkovo nevlastní syn.

Za ublížení na zdraví a přečin výtržnictví hrozí obžalovanému 10 let vězení.