Plzeňští policisté pátrají po dvojici neznámých pachatelů, kteří 10. července oloupili v Plzni 49letého muže. Svou oběť si vyhlédli před restaurací Terno, která se nachází v ulici Kardinála Berana. Zde k muži přistoupili, jeden z pachatelů mu k boku přiložil předmět, který připomínal střelnou zbraň a donutili ho nastoupit do přistavěného taxi. "Oba pachatelé i poškozený následně odjeli do místa pobytu napadeného v Plzni na ulici Strážnická. Zde z vozu všichni vystoupili. Zatímco jeden z mužů čekal venku, druhý poškozeného donutil vstoupit do domu a poté do bytu, který obýval, kam jej bez jeho svolení následoval," popsala policejní mluvčí Hana Štefflová.

Poté, co donutili vystrašeného muže zaplatit taxi, oba dva mladíci z místa odešli. "Následně poškozený zjistil, že mu byl odcizen batoh s mobilním telefonem, peněženkou s 250 korunami a 10 Eury, svazkem klíčů, třemi dioptrickými brýlemi a osobními doklady. Z pokoje mu pak zmizely tabákové výrobky, osobní věci a potraviny," sdělila Štefflová.

Policie se případem ihned začala zabývat, mimo jiné se podařilo získat kamerový záznam, který zachycuje jednoho z pachatelů a také muže, jehož svědectví by mohlo být z hlediska objasnění případu velmi důležité. Nyní prosí policisté při pátrání o pomoc i veřejnost. "Žádáme o spolupráci všechny občany, kteří se v předmětné době pohybovali v ulici Kardinála Berana nebo v ulici Strážnická v okolí domu č. 12 a všimli si podezřelého chování jakékoli osoby, a občany, kteří mohou identifikovat muže zachycené na fotografiích z kamerového záznamu, aby neprodleně podali zprávu na nejbližší služebnu Policie České republiky nebo na tísňovou linku 158," dodala k případu policejní mluvčí.

Povedené dvojici nyní hrozí za loupež až deset let ve vězení.