Muž, který už byl několikrát trestán, podle obžaloby hlídal od poloviny roku 2021 do června následujícího roku tři nezletilé vnučky. Jenže první z nich osahával přes dívčin nesouhlas na obnaženém přirození a minimálně třikrát na ni nalehl celým tělem. Zasouval jí penis do vagíny, přestože se ho snažila s křikem odstrčit. Chlípník způsobil vnučce posttraumatickou stresovou poruchu, s níž se vyrovnávala několik měsíců a i nyní pociťuje úzkost, strach včetně problémů se spánkem a důvěrou v dospělé.

Druhou vnučku osahával senior na holém těle a genitáliích kvůli ukojení svého pohlavního pudu. Což platí také o třetí dívce a rovněž v tomto případě mu v činu nezabránily její hlasité protesty.

V úvodu hlavního líčení souhlasil muž s obžalobou i právní kvalifikací svého počínání. „Jeho podprůměrný intelekt nebyl důvodem, aby nerozpoznal své jednání. Uspokojoval se bez ohledu na sociální pravidla," vyjádřila se znalkyně z oboru psychiatrie a připustila, že by obviněný mohl čin zopakovat.

Zatímco státní zástupce požadoval devítiletý trest, obhájkyně navrhla o dva roky méně. Senát se po krátké poradě přiklonil k osmi létům za mřížemi. „Ve srovnání s předchozí trestnou činností, kdy šlo o zanedbání povinné výživy nebo majetkové záležitosti, jde nyní o naprosto nepochopitelné činy. O to smutnější, že dívky dědečkovi důvěřovaly. Minimálně jedna z nich si odnesla poruchu, která ji výrazně omezuje v běžném životě," odůvodnil verdikt předseda senátu Jan Špeta.