Akce nazvaná výmluvně 'Vánice' byla úspěšná. Strážci zákona narazili na lidi, po nichž je vyhlášeno pátrání, i na osoby, které se vyhýbají nástupu do vězení.

V podchodu u hlavního vlakového nádraží kontrolovali policisté českého občana, který u sebe neměl žádný doklad totožnosti. „Lustrací zjistili, že je na dotyčného vydán příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody,“ uvedla mluvčí cizinecké policie Irena Lavičková.

Strážci zákona proto muže zadrželi, provedli u něj osobní prohlídku a nestačili se divit. Našli u něj usušenou a nadrcenou marihuanu v balení o velikosti asi 15 centimetrů. Případ si proto k dalšímu vyšetřování převzali policisté ze Slovan. Podle všeho jej kvalifikují jako přestupek. Zadržený pak putoval za doprovodu policie do cely ve věznici v Plzni na Borech.

Dalším kontrolovaným hříšníkem byl opět občan České republiky, kterého si policisté vyhlédli v jedné z plzeňských ubytoven. Záhy vyšlo najevo, že na něj Okresní státní zastupitelství v Pardubicích vydalo souhlas k zadržení. Plzeňští policisté proto muže zajistili a umístili ho do policejní cely. Tam si ho hned v pondělí vyzvedli jejich kolegové z Pardubic.

V další ubytovně pak hlídky cizinecké policie narazily na Slováka, jehož jméno figuruje v policejních databázích hledaných osob. Pátrání po něm totiž vyhlásila Slovenská republika pro účely soudního řízení. Slováka proto policisté vyslechli. Zajímalo je hlavně, kde se muž v současné době zdržuje a dále od něj získali i kontaktní informace. Data pak strážci zákona poskytli slovenským justičním úřadům.

Policejního zátahu se účastnilo celkem 14 lidí. Dvanáct policistů inspektorátu cizinecké policie v Plzni a dva psovodi se služebními psi ze skupiny služební kynologie ve Folmavě. Policisté při akci zkontrolovali na 150 osob a uložili pokuty v celkové výši 18 tisíc korun.