Minimálně 400 textových zpráv poslal během posledních tří měsíců pětadvacetiletý muž ze severního Plzeňska své bývalé přítelkyni. To vše zřejmě proto, že neunesl rozchod. Muž ženu nejen pronásledoval, ale dokonce jí i vyhrožoval smrtí.

"Když poškozená na jeho zprávy nereagovala, začal jí v sms zprávách nejprve vulgárně nadávat až vše vyvrcholilo v polovině prosince. To poškozené vyhrožoval usmrcením textovou zprávou ve znění: "nejradši bych tě zabil"," sdělila k případu policejní mluvčí Markéta Fialová. Žena byla podle ní také přesvědčena o tom, že jí bývalý přítel sleduje nejen doma, ale také v zaměstnání.

Devětatřicetiletá žena se poté obrátila na policii, která se případem začala zabývat. "Kriminalisté zjistili, že muž byl již z obdobného činu podezírán v minulosti," řekla Fialová. Poté, co byl nebezpečný pachatel obviněn z přečinu nebezpečné vyhrožování a také z přečinu nebezpečné pronásledování, podali policisté návrh o vzetí do vazby, který byl soudem akceptován. "Obviněný muž nyní čeká na rozhodnutí o vině a trestu ve vazební věznici," dodala policejní mluvčí.