Nejdříve se s obsluhou slovně dohadoval a pak došlo i k fyzickým potyčkám. Proto barman neváhal a zavolal si na pomoc policisty. „Když uniformovaní muži zákona dorazili na místo, zjistili, že devětadvacetiletý muž odmítl zaplatit útratu. To se ale nelíbilo barmanovi a oba se začali vzájemně slovně napadat. Nakonec došlo i na údery,“ uvedla policejní mluvčí Martina Korandová.

Obsluha provozovny policistům tvrdila, že strčila do návštěvníka, který poté spadl na zem. Host skončil s několika řeznými ranami na nose a rukou. Když se ho policisté ptali, jak se vše stalo, odmítl se vyjádřit.

„Policisté vyzvali oba účastníky incidentu k dechové zkoušce. Barman pod vlivem alkoholu nebyl, ale evidentně opilý Plzeňan zkoušku odmítl Ke všemu začal být agresivní i na policisty a snažil se napadnout znovu nejen je, ale i personál,“ dodala mluvčí.

Strážci zákona několikrát muže vyzvali, aby se uklidnil. Ten však vůbec nereagoval. Nakonec museli muže zpacifikovat a převést na protialkoholní záchytnou stanici.

Policisté potyčku zatím kvalifikovali jako přestupek proti veřejnému pořádku a občanskému soužití.