Vše odstartovalo náhodným setkáním, když pachatel minulé úterý v centru města oslovil o čtyři roky mladšího cizince, který do Plzně zavítal za poznáním, s prosbou o cigaretu. „Následně s ním navázal další kontakt v anglickém jazyce a domluvili se, že se společně vydají za zábavou. Svého nového kamaráda vylákal na samý okraj doubravecké čtvrti, kde ho zhruba o 45 minut později, pod pohrůžkou fyzické likvidace, vyzval k vydání finanční hotovosti, kterou měl poškozený muž při sobě. Z obavy o svůj život mu poškozený vydal celkem 800 korun,“ popsala v úterý 26. července policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Tou dobou se v jejich blízkosti objevil náhodně procházející muž. Když ho poškozený periferně zahlédl, podařilo se mu uvolnit z útočníkova sevření a rozběhl se k němu, pachatel pak z místa činu utekl. „Přivolaní policisté začali intenzivně pátrat po zatím neznámém pachateli, poznatky je navedly na stopu 27letého pachatele s trestní minulostí. O dva dny později, krátce po poledni, kriminalisté muže zadrželi v Plzni na Doubravce a následně obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupež,“ doplnila mluvčí.

Pachatel se k činu policistům doznal, soud akceptoval i návrh komisaře na vzetí obviněného do vazby. V případě pravomocného rozsudku mu hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

Pavouk způsobil poruchu klimatologické stanice, znehybnil přístroj na měření větru.
Pavouk způsobil poruchu klimatologické stanice, znehybnil přístroj