Deníku to potvrdila krajská policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Poprvé 58letý Plzeňan řádil vloni v červnu. „Pohyboval se pod mostem silnice číslo I/20 u sjezdu z dálnice D5 ve směru jízdy od obce Losiná na obec Starý Plzenec a na projíždějící vozidla házel kameny různých rozměrů a váhy. Muž trefil minimálně čtyři vozidla, která poškodil, a další řidiče ohrozil. Naštěstí nedošlo ke zranění osob,“ popsala tehdy plzeňská policejní mluvčí Michaela Raindlová. Doplnila, že pachatele následně zadržela policejní hlídka, kterou kontaktoval jeden z řidičů. Starší muž se na místě podrobil orientační dechové zkoušce na alkohol, která vyšla s pozitivním výsledkem 1,55 promile.

Muž se opil i o půl roku později, kdy na stejném místě hodil po projíždějícím autě lahev. Zasáhl přední sklo, řidič naštěstí nehavaroval.

Policisté výtržníka prověřovali pro podezření ze spáchání trestných činů výtržnictví, poškození cizí věci a ublížení na zdraví spáchaného ve stádiu pokusu, ale na základě rozhodnutí znalců, podle nichž muž trpí duševní chorobou, případ odložili. Namísto ve vězení tak muž nejspíše skončí v ústavu. „Státní zástupce navrhuje ochranné ústavní léčení tohoto muže,“ potvrdila Brožová.