Obžalovaná v září 2020, kdy se ještě jmenovala Lukáš A. a vystupovala jako muž, navštívila pouť v Chotěšově na jihu Plzeňska. Lukáš A., který byl tehdy na místě s přítelkyní, před návštěvníky pouti bez povolení vnikal do prodejních stánků, v jednom dokonce rozhazoval zboží po zemi. Když byl vykázán, popadl do ruky přenosné dopravní značení a hodil ho na jedno ze zaparkovaných aut. Pak vyvrátil jednu dopravní značku a u další se o to pokusil. Nakonec na oba stánkaře křičel, že je zabije, že do nich najede autem. Sice to neudělal, ale v obou vyvolal obavy o život.

Lukáš A. byl za výtržnictví v uplynulých letech potrestán hned třikrát, vždy ale vyvázl s podmínkou či obecně prospěšnými pracemi, a tak obžaloba chtěla Lukáše A., který prochází změnou pohlaví a obžalován byl již jako Misha M., byť přerod ještě není dokončen, tentokrát už poslat za mříže. Soud se ale nakonec slitoval. „Byl uložen trest 26 měsíců, který byl podmíněně odložen na zkušební dobu 42 měsíců. Zároveň byl uložen dohled probačního úředníka a má povinnost zdržet se požívání alkoholu a jiných návykových látek,“ řekl Deníku soudce Jiří Žižka. Verdikt není pravomocný.

Pokud by nenásledovalo odvolání, rozsudek nabyl platnosti a Misha M. se například opila, mohla by skončit za mřížemi. Tam musí být transgender osobám věnována mimořádná pozornost, musí být chráněni např. před šikanou.

Ilustrační foto
Pěstounka přišla kvůli novele o tisíce. Je to podraz, říká