Podle včerejších informací ČTK se vražda udála 14. září před osmou hodinou večer mezi Mešnem a Příkosicemi na Rokycansku. Tělo zavražděného Hrdlička záhy odvezl o pár kilometrů dál ke Kornaticím a tam ho vyhodil v lese.

Muži spolu údajně předtím jeli ve voze. Jaroslav Hrdlička poté zastavil na lesní cestě, aby se převlékl do pracovního obleku. Přitom se se spolujezdcem údajně hádal kvůli své nevlastní sestře.

„Hrdlička pak zřejmě spolujezdce opakovaně praštil zezadu do hlavy kladivem, poté ho několikrát bodl nožem do krku. Muž na následky zranění zemřel. Jeho tělo Hrdlička odvezl na lesní cestu mezi obce Šťáhlavice a Kornatice. Tam ho našel o den později houbař," uvádí ČTK.

Policisté poté, co 25. září Jaroslava Hrdličku v Tymákově zatkli, odvezli ve večerních hodinách i jeho dodávku. Zda se jednalo o prostředek, kterým mrtvého do Kornatic dopravil, nepotvrdili. Tymákov je od místa nálezu mrtvého vzdálený osm kilometrů.

Hlavní líčení v případu začne 12. března. Kauza patří v regionu mezi nejsledovanější, pozornost vzbudila proto, že Jaroslav Hrdlička vraždil jen nedlouho poté, co byl za zločin dvojnásobné brutální vraždy otce a nevlastní matky odsouzen k 19 letům vězení jeho mladší bratr Vojtěch. Právě s ním by v případě odsouzení chtěl Jaroslav sdílet i celu.

Podle kriminalistů je případ obou bratrů minimálně v kraji výjimečný. „Existují případy, kdy vraždí bratři, ale případ z Tymákova je minimálně v Plzeňském kraji unikát," řekl dříve Deníku jeden z členů kriminálky. Zvláštní je podle něj tím, že bratři nevraždili souběžně, jak bývá typické, ale s více jak ročním rozestupem, navíc se jejich oběti rekrutovaly z řad jejich blízkých a série vražd se točila kolem jednoho konkrétního domu v obci Tymákov.