Mladík ve dvou zjištěných případech přes svůj účet na sociální síti vyhrožoval nejprve loni v říjnu švédské mediální společnost, v prosinci pak jedné americké televizní stanici. O tom českou policii informovala FBI a případem se začali zabývat kriminalisté z územního odboru Plzeň – venkov. „Po shromáždění dostatku důkazů provedli domovní prohlídku v jednom z rodinných domů na Nýřansku, v objektu se nacházela i osoba podezřelá z uvedeného jednání,“ uvedla policejní mluvčí Eva Červenková.

Dotyčný muž se policistům doznal a vydal jim svoje počítače, externí disky a také mobilní telefon. „Kriminalistům uvedl, že své prezentované výhrůžky nemyslel zcela vážně a ani je nechtěl uskutečnit. I přesto naplnil skutkovou podstatu činů, ze kterých byl obviněn,“ dodala mluvčí. V současné chvíli je mladík stíhán na svobodě.

Nové dva druhy hadů má plzeňská ZOO. Ve specializované expozici Království jedu jsou k vidění zmije malooká a křovinář černohlavý. Kromě těchto novinek je k vidění dalších zhruba 20 druhů plazů. Na některé se můžete podívat v naší fotogalerii.
Zoo v Plzni má v Království jedu nové hady, podívejte se na fotky